Özellikleri Nelerdir?
     

Anasayfa > Özellikleri Nelerdir?

 
Gridbusinessmail Özellikler

Ücretsiz kurulum
Hosted Gridbusinessmail: Herhangi bir donanım yatırımı yapmanıza gerek kalmadan, ihtiyacınız kadar kullanıcı lisansını size sağlıyoruz. E-postalarınız güvenlik etkin Grid sunucularında barındırılırken, tüm kurulum ve yönetim işlemleri de tarafımızdan yapılıyor. Yönetim maliyetlerinden uzak, güvenli ve zahmetsiz bir e-posta platformu için en uygun çözüm Hosted Gridbusinessmail!

Virtual Gridbusinessmail: E-postalarınızı kendiniz yönetmek istiyor ve aynı zamanda donanım yatırımı yapmak istemiyorsanız, ihtiyaçlarınız firmanıza özel bir sunucu gerektirmeyecek düzeyde ise, VMware altyapısı kullanılarak Grid Telekom sunucuları üzerinde oluşturulan sanal özel sunucularda e-posta hizmeti sağlıyoruz. Kontolünüz altında bir e-posta platformu için en ekonomik çözüm Virtual Gridbusinessmail!

Dedicated Gridbusinessmail: E-postalarınızın kontrolü tamamen sizde olsun istiyorsanız, size özel sunucular sunuyor ve ihtiyacınız olan kullanıcı lisansını size sağlıyoruz. Kurulum bizim tarafımızdan yapılırken, e-posta sunucunuz sizin yönetiminizde oluyor. Tamamen kontrolünüz altında bir e-posta platformu için Dediacted Gridbusinessmail tam size göre!

Kurulumun yanısıra yönetici hesabının tanımlanması, ana alan adının girilmesi, ve verilerin depolanacağı dizinin seçimi gibi işlemler, kurulum ile birlikte gelen sihirbazlar sayesinde tarafınızca kolayca yapılabilmektedir.
Bağımsız İşletim sistemi
Dedicated GridBusinessmail kullanıcıları için önem taşıyan konulardan biri de sistemin işletim sistemi bağımsız çalışmasıdır. Yani e-posta sisteminizi farklı farklı işletim sistemlerinin üzerine yüklenmesine izin verilmektedir. Farklı işletim sistemleri üzerine yüklenmiş GridBusinessmail kullanıcıları biraraya gelebilir, kendi aralarında e-posta alışverişi yapabilir, etkinliklerini ve kontaklarını paylaşabilirler.

Hosted ve Virtual GridBusinessmail hizmetlerinde kurulum Grid Telekom tarafından yapılmaktadır. İşletim sistemi Linux olarak belirlenmiştir.
Kolay yönetim

Sürekli teknik personel bulundurmayan, insan kaynakları maliyetlerini en aza indirgemek isteyen kurum ve kuruluşlar için birebir çözüm sunmaktadır. Kurulum ve yönetimi oldukça kolay olan bu hizmet temel bilgisyar bilgisine sahip herkes tarafından kullanılabilmektedir.

Çoklu domain yönetimi
Gridbusinessmail hizmeti ile birden fazla alan adını, kullanıcıları, grupları, e-posta adresleri ve mailing listeleri oluşturabilirsiniz.

Uzaktan yönetim*
Yönetim Konsolu, Gridbusinessmail hizmetinin uzaktan yönetimi ayrı bir uygulama olarak çalışmakta ve ayrıca kurulum gerektirmektedir. Yönetim konsolu ile sunucu arasındaki bağlantı yüksek kripto derecesine sahiptir.

Web üzerinden yönetim
Hosted Gridbusinessmail hizmeti alanlar ve/veya teknik kökenli olmayan kişiler için ideal bir yönetim çözümdür. Web üzerinden yapılan yönetimde kişi sadece domainlerine ait kullanıcıları açabilmekte ve aliasları yönetebilmektedir.

*Dedicated ve Virtual GridBusiness hizmeti için geçerlidir.

**Hosted GridBusinessmail hizmeti kapsamında yönetim Grid Telekom tarafından yapılmakta olup, Virtual ve Dedicated GridBusinessmail yönetimi müşteri tarafından yapılmaktadır.

Mobilite
Gridbuisnessmail hizmeti ile e-postalarınızı mobil telefonlarınız üzerinden takip edebilirsiniz. Desteklenen cihazlar:
  • Windows mobile tabanlı sistemler
  • Symbian İşletim sistemli cihazlar
  • Palm cihazlar
  • Blackberry
  • Apple IPhone
Dahili servisler

GriBusinessmail hizmeti ile beraber mobilite, anti-spam, mailing listeleri, arşiv ve yedekleme dahili olarak sunulmaktadır. Bu özellikler herhangi bir ayrı yazılım veya lisans gerektirmemekte olup, ücrete dahil edilmiştir. Bu durum, kurum ve kuruluşlar için maliyet avantajı sağlamaktadır.

Gerek Dedicated, gerek Virtual gerekse Hosted Gridbusinessmail hizmeti için kurulum işlemleri Grid Telekom tarafından yapılmaktadır. Tüm hizmetler yazılımı ile birlikte geldiği için herhangi bir ek servise (SMTP, POP, IMAP...) ihtiyaç duyulmamaktadır.

Tam kapsamlı yönetim konsolu*

Gridbusinessmail e-posta hizmetine dair tüm ayarlar hem sunucu üzerinden, hem de uzaktan erişim ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

*Dedicated ve Virtual için gerekli

Güvenlik
Cram-MD5 ve Kerberos gibi güvenli authentication mekanizmaları ve Linux versiyonumuzda kullanılabilen PAM (pluggable authentication modules) modülleri sayesinde dizin sunucularına güvenli bağlantılar kurmak ve güvenli bağlantılar üzerinden komple yönetim gerçekleştirmek Kerio MailServer ile kolaydır. Ayrıntılı ayarların arasında tüm bağlantıların mutlaka güvenli tipte olmasını zorunlu kılacak opsiyonlar da mevcuttur.

Kök (root) veya ara (intermediate) SSL sertifikalarınızı kolayca Kerio MailServer'a aktarmanızı sağlayan basit prosedürlerin yanısıra, kendi SSL sertifikalarınızı kolayca oluşturmanızı sağlayan sihirbazlar da her an kullanılabilmektedir.